ROLETY

Ideální kombinace stínění, ochrany majetku, soukromí a lepší tepelné a zvukové izolace nabízí řešení pomocí předokenních rolet. Předokenní rolety jsou vhodné nejen pro novostavby, kde se nejčastěji využívá skrytých instalací do překladu, popřípadě do zaomítacího boxu, ale také pro rekonstrukce, kde lze s výhodou použít instalace rolet s viditelným boxem. Ve všech uvedených případech je pouze na vás, jakou barvu a provedení si zvolíte. Pro maximální pohodlí lze využít různých druhů ovládání včetně plně automatických programovatelných systémů s dálkovým ovládáním. Pokud si nevíte rady jaký systém využít, se vším Vám poradíme, ať už jste v jakékoli fázi výstavby či rekonstrukce.

KONTAKTUJTE NÁS

Rolety doladí vzhled Vašeho domu, pomáhají udržet teplotu v domě a jsou také efektivním bezpečnostním prvkem – nejvíce vloupání do rodinných domů je právě přes okno. Moderní rolety disponují i ochranou proti mechanickému vytažení zvenku.

Pokud je navíc přidáte do centrálního řízení Vašeho domu, můžete nastavit jejich automatické zatažení a vytažení. Váš dům tak vždy vypadá obydleně, i v době kdy jste například na dovolené.

Zatažené rolety vám dopomohou k lepšímu spánku díky tlumení zvuků z okolí.

Dodáváme jak rolety na okna, tak na prosklené systémy oken a dveří v jejich celé šířce, nebo rolety do střešních oken.

Výhody předokenních rolet

  • Tepelná úspora
  • Regulace světla
  • Zvýšení bezpečnosti domu
  • Zvýšení soukromí
  • Snížení hluku
  • Možnost automatického ovládání

Typy instalace

S viditelným boxem

Vhodný naprosto kdekoliv, jelikož nevyžaduje žádné zednické práce ani novou fasádu. Půlkulatý box, do kterého se roleta navíjí, je viditelný přímo nad oknem.

Pro zaomítání

Box je schován pod omítkou, hodí se tak pro novostavby nebo rekostrukce. Případné opravy se obejdou bez nutnosti demontáže fasády díky možnému přístupu zespodu před revizní klapku.

Pod překlad

Podobný systému pro zaomítání, navíc však obsahuje polystyrenovou izolační vložku a je vhodný i pro dřevostavby. Revizní klapka pro snadné opravy je tentokrát přístupná ze strany vnitřku okna.

Roletové překlady

Vhodné především pro novostavby, kde s roletami od začátku počítate a i vodící lišty jsou schovány ve fasádě. Jedná se o nejelegantnější řešení co se vzhledu týče, opravy jsou však díky přítomné revizní klapce stále možné.

Pohony rolet s automatickým řízením Somfy

Chcete-li zvýšit pohodlnost používání rolet na ještě vyšší úroveň, nabízíme Vám možnost montáže elektrických pohonů, které je možné ovládat jak přepínačem, tak dálkově a nebo i plně automaticky. Elektrické pohony je možné instalovat nejen do nových rolet, ale také do stávajících.

Rolety se pak mohou samy automaticky zasouvat a vysouvat dle nastavených hodin nebo podle míry vnějšího světla. Ovládání je možné i z Vašeho smartphonu, takže není nutné používat pouze specializovaný ovladač, je také možné nastavit režim den/noc. Spolu s roletami můžete z jednoho místa ovládat i další prvky Vaší domácnosti, jako jsou například vjezdové brány, garážová vratavenkovní žaluzie nebo markýzy.